Jakým plenám dáte přednost?

Na trhu je spousta dětského zboží, a je na rodičích, aby si vybrali, co miminku koupí a co ne. Naprostá většina věcí není potřeba, ale na to rodiče prvního dítěte přijdou až časem. Není potřeba mít připravený dokonalý pokojíček, i když design výrobků pro děti k tomu svádí. Výrobci dobře ví že hezké věci se prodávají samy. Jenže miminko v prvních měsících svého života potřebuje prostě minimum věcí. Mezi ně patří opravdu kvalitní oblečení, kočárek a samozřejmě plenky. Všechno se dá dokupovat postupně podle toho, jestli to budete potřebovat nebo ne.

Co se týče přebalování, zde jsou na výběr dvě varianty. Jednorázové a látkové pleny. Čemu dáte přednost vy a proč? Jednorázové pleny jsou mnohem jednodušší na manipulaci, to je jasné. Ale je přednější mít snažší péči o miminko, nebo je důležitější ulevit životnímu prostředí, poskytnout miminku lepší plenky a nakonec i ušetřit?

svrchní kalhotky

Nezdá se to, ale jsou levnější
Mnoho dětí používá pleny do zhruba tří let. Za tu dobu spotřebuje zhruba tunu jednorázových plen, což je opravdu hodně velké číslo. Proto je dobré spotřebu snížit používáním látkových plen. Sice se musí odmočit a pak vyprat a vyžehlit, ale významně snížíte množství odpadu. Počáteční investice je trochu vyšší, ale když si spočítáte spotřebu jednorázových plen, vyjde vám, že látkové pleny jsou prostě levnější i když se musí prát.

látkové pleny

Pokud se rozhodnete vyzkoušet látkové pleny, určitě byste neměli zapomenout ani na svrchní kalhotky na látkové pleny https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/svrchni-kalhotky/, které drží plenku na místě a zbraňují tomu, aby z ní cokoliv proteklo ven. Svrchní kalhotky se dají koupit v mnoha krásných dětských designech pro kluky i holky, a v nabídce jsou samozřejmě i barevně neutrální kousky. Kalhotky se prodávají se suchým zipem a nebo s patentkami, které vám vydrží déle, protože rostou spolu s miminkem. Vyzkoušejte je.