S penězi bývá kříž

Peníze mají především jednu hlavní výhodu a jednu hlavní nevýhodu. Hlavní výhodou je skutečnost, že se za ně dá sehnat skoro všechno, hlavní nevýhodou http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-ekonomika/481198/analytici-rekordne-nizka-nezamestnanost-se-stava-nevyhodou.html pak to, že je my lidé někdy nemáme a nic si tedy nekoupíme. Pak jsou tu samozřejmě i další přednosti a nedostatky, jako jsou dejme tomu možnost si peníze šetřit na později, riziko znehodnocení inflací, nebezpečí krádeže a podobně, ale tomu se tu nyní nevěnujme. A soustřeďme se tedy jenom na to hlavní. Tedy na to, že my lidé můžeme mít za peníze skoro cokoliv, co si jenom usmyslíme si pořídit, ale často si to pořídit nemůžeme, protože potřebné finanční prostředky postrádáme.

americké čtvrťáky

Když nám peníze dojdou, pochopitelně nám už nikdo nic neprodá. Prodej na splátky nebo s odloženou platbou neberme nyní v potaz, to je trochu jiná kapitola. A nejen že si nekoupíme zboží, ale nikdo nám ani neposkytne své služby. A pokud už nám je poskytl předem a nyní za ně chce dostat zaplaceno, je tu problém. Pak už prostě neseženeme to, co sháníme, ani kdybychom to potřebovali sebevíc, a pokud za něco dlužíme, je to ještě horší, protože se kdykoliv mohou začít objevovat sankce.

americké stovky

Takže nemáme-li peníze na zaplacení toho, co zaplatit máme, musíme chtě nechtě uvažovat i o půjčce. A ti, kdo vlastní něco nemovitého, dělají dobře, pokud sázejí na nebankovní hypotéky. 100% hypotéka, tedy hypotéka, u které by dal člověk do zástavy nemovitost a oni mu za to půjčili celou její hodnotu, už dnes samozřejmě dávno k sehnání není, ale nebankovní hypotéky, u kterých se dostane třeba až sedmdesát procent této hodnoty, nijak výjimečné nejsou. A kdo se tak může zaručit nemovitostí, jak již bylo zmíněno, přijde si určitě na své.

A taková nebankovní hypotéka je nejen jistá, ale i docela výhodná, s mnoha přednostmi typu nastavitelná délka splácení a výše splátek a podobně. Takže nehrozí, že by někdo měl nemovitost a definitivně neměl peníze.