Oddech v ruchu velkoměsta

Příroda, čerstvý vzduch, klid, zurčící potůček, v dálce křik sojky. Přesně tak může vypadat něčí vysněná dovolená. Pokud ale uprostřed přírody bydlíte celý rok, místo šelestu ve větvích potřebujete zvuk města, a hlavně kontakt s lidmi. Potřebujete civilizaci. A které město je vhodným kandidátem?

Řím, samozřejmě. Stejně jako o Egyptě, i o Římě se tvrdí, že je to přímo kolébka civilizace. A i když už z původních obyvatel ve městě nikdo není, stále toto město zůstává vzorem pro vývoj civilizace a pro obyčejný lidský kontakt. Italové jsou upovídaní, srdeční a pohostinní.

koně

A Řím je také velmi bezpečné město, a to dokonce i pro ženu bez mužského doprovodu. Je třeba si jen hlídat věci v místech s velkou koncentrací lidí. Kapesní zloději jsou i v Římě a jsou dokonce i organizovaní. Když s ulovenou kořistí odjedou na skútru pryč, a ještě vám zamávají, moc šancí na vrácení nemáte.

A jak se nejsnadněji do historického města dostat? Naprosto nejspolehlivějším a často i nejlevnějším řešením je využít služeb letecké dopravy.

Pokud chcete šetřit na letenkách, musíte hledání levných letenek věnovat nějaký čas a určitě nabídku letenky řím najdete za cenu podle vašich představ.

rome4

Po přistání na jednom ze dvou letišť můžete do hotelu odjet vlakem, autobusem, metrem nebo s taxi.

Před sebou máte mnoho možností, jak si svůj čas ve městě, které prakticky nikdy nespí, užít. Pokud chcete památky, zkuste to třeba zde:

• Hrad svatého anděla, který si nechal postavit v letech 78-138 císař Hadrián a měl v plánu ho použít jako své mauzoleum. Zemřel ale dříve, a tak ho zde nenajdete. Svůj název si stavba vysloužila v roce 590, kdy se zde při modlitbách papežovi Řehořovi zjevil archanděl Gabriel s dobrou zprávou, že mor, které svírá město, je na ústupu.

• Pokud jste nadšení návštěvníci muzeí, určitě zavítejte do Vatikánu, kde si to užijete a ani za celý den nestihnete vidět vše, co tento historický komplex nabízí.