Los Angeles-město, kde to žije

Letiště

Ač je letiště v Los Angeles jedno z největších a nelidnatějších na zemi, nemusíte se bát, že se ztratíte. Vše je přehledné a řádně označené. Celkem má letiště 9 terminálů, mezi kterými se pohybují autobusy. Pokud plánujete cestu, věnujte výběru letenek los angeles patřičnou péči, protože pokud si vyberete ty správné levné letenky, můžete ušetřit nezanedbatelnou částku peněz.

Z letiště se dopravíte do města autobusem, metrem nebo taxíkem. Hotelů najdete ve městě opravdu hodně, a to ve všech cenových kategoriích. Pokud netrváte na bydlení v centru, můžete zvolit některé z levného ubytování, určeného hlavně pro mladé lidi.

LA4

Pláže jako místo potkávání a seznámení

Pláže jsou zde hodně populární a turisté je vyhledávají kvůli celebritám a také proto, že je viděli v některém z amerických filmů. Na plážích potkáte hodně extravagantních a zvláštních lidí, ale je zde čisto, sprchy, občerstvení, půjčovny sportovního vybavení a vše, co k pobytu na pláži potřebujete. Teplota vody ale není nijak závratná. V létě je to kolem dvaceti stupňů, v zimě kolem čtrnácti.

Filmový průmysl

Velká část turistů sem přijíždí hlavně za filmovou turistikou a Hollywood se přizpůsobil. Z turistů mu jdou nezanedbatelné příjmy. Proto studia pořádají pro návštěvníky projížďky po studiích, exkurze, návštěvy na natáčeních, přehlídku kulis, zábavné programy pro děti.

Stejně populární je i Chodník slávy. Nachází se podél Hollywood Boulevardu a Vine Street a jsou na něm hvězdy známých umělců. Každý, kdo v Hollywoodu něco znamená, tak musí mít svou hvězdu.

LA5

Ve městě je také hodně festivalů. Pokud zde někdy zažijete oslavu čínského nového roku, budete na tuto slávu ještě dlouho vzpomínat. Populární je samozřejmě předávání Oscarů, různé akce módního průmyslu a výstavy.

Přírodní zvláštnosti

V Kalifornii můžete také často zažít zemětřesení a je dobré s tím počítat Může za to tektonický zlom, který se zde nachází. Zajímavostí je, že díky zemětřesení se celé město pomalu pohybuje a je to asi 6 mm za rok.