LED žárovky, pásky, panely, reflektory – nepřeberné množství variací využití

Led diodová světla vzhledem k jejich tvarové variabilitě lze využít v tolika zajímavých řešeních. Stačí jen popustit trochu uzdu fantazii.

Osvětlení schodiště a příjezdové cesty

Máte-li postavený dům ve svahu a vstupujete-li do terasovitě řešené zahrady, stačí nasvítit cestu LED diodovými pásky. Ty lze montovat i pod jednotlivé kamenné bloky schodů. A výhody? Pásky, LED žárovky Praha, napájecí adaptér a ovládací pohybové čidlo, nebo fotobuňka nejsou drahé. Diody snesou i extrémní povětrnostní zátěž – silné mrazy, déšť a sníh. Osvětlení působí harmonicky, není rušivé, a je účelné.
ruční osvětlení.jpg

Skalničky, bazénky, fontány

Osvětlování zahrady – o něčem takovém snili zahrádkáři ještě před dvaceti lety. Takové možnosti, jaké mají dnes, tehdy neexistovaly. Nízké pořizovací náklady a především levný provoz diodových světel, navíc v pestrých možnostech barevného spektra, co víc si přát. Snad jen hodně jasných teplých letních nocí, kdy se krása skalniček, fontán a vzrostlých keřů na zahradách vychutnává nejvíc.
led žárovky.jpg

Snowboard a skateboard

To není jen sport, ale životní styl. Vyzdobit prkno lze pochopitelně docela snadno svépomocí a není k tomu třeba žádných extra znalostí elektrotechniky. Inspiraci lze ovšem najít i na Internetu. V Japonsku takové speciální snowboardy pro noční pohyb ve snowparku již otestovali. Byly synchronizovatelné se smartphonem pomocí bluetooth rozhraní a bateriový zdroj zvládal divokou světelnou produkci sladěnou v hudebním rytmu provádět zhruba půl hodiny při teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Umělá denní obloha

Je prokazatelné, že lidé se lépe cítí vždy, když mají možnost spatřit nad sebou, alespoň průzorem z okna, modrou oblohu. Modrá barva nás zkrátka oslovuje a motivuje k tvůrčí činnosti. S podobným řešením se můžete setkat u některých výrobců LED panelů, kteří nabízí pokrýt jimi celou plochu stropu místností, přičemž se jednotlivé desky skládají jako mozaika, aby napodobily průzor směrem k nebesům. Panely jsou jakousi podsvícenou fotografií nebeské oblohy v kombinaci s korunami stromů a vizuální efekt je velice působivý.

LED pásky pro chodce, cyklisty, a koně

Diody se uplatní i v bezpečnosti silničního provozu. Zlaté pravidlo vidět a být viděn zkrátka platí i pro chodce a cyklisty. Na trhu jsou dnes již běžně k mání speciální návleky, čepice, vesty, nejen reflexní, ale i se svítícími nebo blikajícími diodami. Dokonce jimi můžete vyzdobit i koně při vyjížďkách – inspirovat se můžete policejními patrolami z amerického kontinentu, kde se taková světla na koních objevují velice často.