Jak si vybrat oblečení na cvičení?

Při cvičení potřebujete, aby vaše oblečení vydrželo co nejvíce. Děláte nejrůznější pohyby, potíte se, a na vašem oblečení je, aby tohle všechno zvládlo. Oblečení vás ovlivní nejenom při tom, jak se cítíte při cvičení, ale také v tom, jak se budete cítit po něm.

Jaké si ale vybrat správné oblečení?

Výběr správného materiálu je klíčový. Bavlněné oblečení je velmi oblíbené, ovšem pravda je, že na cvičení je bavlna nevhodným materiálem. Bavlna nedokáže odvádět pot. Naopak. Nasaje ho, a oblečení se tím pádem stane těžké, mokré a na těle velmi nepříjemné.

posilování

Nevhodné jsou té materiály, které jsou vyrobené z gumových nebo plastových materiálů. Tyto materiály doslova zabraňují odpařování potu, a vaše tělo se rychle začne přehřívat. To je nejenomže nepříjemné, ale může to být při cvičení dokonce i nebezpečné.

Vhodnými materiály jsou ty, které dokáží odvádět pot od vaší pokožky, a přitom zůstanou suché. Takové oblečení se nazývá například funkční. Najdete ho v obchodech se sportovními potřebami, ale nejenom tam. Velký výběr sportovního oblečení najdete i v obchodech a e-shopech, které nejsou přímo určené pro prodej sportovního oblečení, jako je například e-shop About you, kde najdete široký výběr sportovních triček, legín, tepláků, mikin nebo i bot. K tomu můžete využít naši about you 50 slevu https://www.zeleneslevy.cz/aboutyou-sleva-slevovy-kod/.

cvičení

Vyhněte se také oblečení, které je příliš volné. A to zejména třeba při běhání, nebo cyklistice. Zvlášť u cyklistiky to může být nebezpečné, protože se vám volné oblečení může zamotat do pedálů. Obecně můžeme říct, že oblečení by vám mělo při cvičení pomáhat podávat ty nejlepší výkony, a nemělo by vám překážet.

Pokud cvičíte venku, musíte tomu uzpůsobit své oblečení. Nezapomeňte se držet oblečením v teple, abyste cvičení neodnesli nachlazením, chřipkou nebo angínou.