Plastové obálky využijete pro mnoho situací


Výroba plastových obálek začala konkurovat papírenským firmám a v mnoha směrech jsou tyto výrobky dokonce výhodnější. Primárním účelem plastových obálek je odesílání poštovních zásilek.

Mějte pár plastových obálek doma v záloze

Potřebujete poslat urychleně někomu nějaké papírové dokumenty nebo dopisy? Pak byste měli mít doma v záloze alespoň několik obálek formátu A4 nebo A5. Mohou být papírové, ale i plastové. Plastová obálka je výhodnější v tom, že je lehčí, barevná, lépe odolává povětrnostním vlivům při přepravě a je také diskrétní. Obálka je natolik pevná, že se na ní můžete spolehnout.

barevné obálky

Barevné obálky se doma hodí i pro jiné příležitosti, než je pouze logistika, můžete do nich i doma uložit některé cennosti, jako jsou doklady, smlouvy, faktury, diplomy, hodnocení či dopisy, a mít je v přihrádkách psacího stolu takto pojištěné před politím kávou nebo jinými tekutinami. Barevné rozlišení obálek je výhodné i jako jednoznačný identifikátor uložených věcí.

žlutá obálka

Svůj význam mají obálky i v dětském pokoji. Vejdou se do nich hračky – figurky, kuličky, kostky stavebnic, kostičky puzzle, a také výtvarné a psací potřeby. Děti si z obálek mohou vytvořit silnice pro hru s autíčky, mohou je mít jako podložku pro modelování s plastelínou, a obálky si děti mohou brát i do školy nebo na prázdninové pobyty, kde jim poslouží pro tvůrčí činnost.

Velkou předností obálek je jejich výrazná pastelová barva, i když se to zdá nepodstatné, právě barva má obrovský vliv na životní pohodu a dobrou náladu. Mnoho lidí si neuvědomuje, že ponuré a tmavé barvy pouze kradou z naší aury energii, hlavně černá, ta navíc energii přímo vysává (podobně jako černé hadice na ohřev vody pohlcují energii ze slunce). Proto se vyplatí být obklopeni barvami, co se týče oblečení, nábytku, podlahových krytin, maleb obytných prostor, bytových doplňků, i docela obyčejných drobností, jako jsou plastové barevné obálky.