Kouzla s ručním bazénovým vysavačem

Každý z vás dobře ví, kdo je to kouzelník, a co provádí. Publikum žasne z jeho šikovnosti a z triků, jimiž klame naše smysly, aby ve výsledném efektu docílil nadšeného potlesku. Ovšem vykouzlit úsměv na rtu dokáže mnoho docela obyčejných předmětů v domácnosti a mezi nimi i ruční bazénový vysavač. V čem spočívá jeho svéráznost a čím si vaše srdce dokáže získat?

voda v bazénu

V první řadě tím, že je to jednoduché ruční nářadí, podobné sáčkovému vysavači na koberce, respektive pouze jeho koncovému nástavci. Zakoupíte jej za pár stokorun, což vaši peněženku nijak výrazně neoslabí. Ale poměr cena / výkon je natolik překvapivý, že budete žasnout. Je totiž známo, že ruční bazénový vysavač zastane stejnou práci, jako robotický systém za desítky tisíc korun, pouze s tím rozdílem, že práci musíte odvést vy sami. A v tom je právě ono kouzlo, onen kouzelnický trik.

čistá voda

Kdo se totiž vyhýbá fyzické námaze tohoto typu, tedy konkrétně například zametání chodníků koštětem, nabírání písku lopatou, shrabování listí nebo právě vysávání ručními nástavci, přichází o velmi důležitý posilovací nástroj pro vnitřní břišní a zádové svaly, velmi často zanedbané a oslabené sedavým zaměstnáním. Dříve lidé byli zvyklí pracovat více venku s ručním nářadím tohoto typu, což je udržovalo v lepší kondici a v lépe funkčním imunitním systému. Jinými slovy, nebudou vám nic platná kvanta pomerančů, která budete jíst jako prevenci proti nachlazení, když se nebudete otužovat a vhodně se hýbat.

Pohyb je důležitý pro funkci lymfatického systému, který je úzce propojen s naší imunitou, a chůze nebo právě práce s ručním nářadím tohoto typu je to nejlepší, co můžete pro své tělo udělat. Může se to zdát až nepochopitelné, ale vhodná strava a přiměřený pohyb vám mohou zajistit, že nebudete za celý rok ani jednou nachlazení (natož abyste onemocněli chřipkou a podobnými neduhy) a nebudete potřebovat ani kapesníky, leda tak při krájení cibule.